niedziela, 17 lutego 2013

Tak na przyszłość #1

Hej :)

Postanowiłam pójść za radą adminów i zawczasu zapowiedzieć, jakie książki będę recenzowała :3 Jednak teraz, zamiast własnych przemyśleń, dodam Wam to, co znalazłam na internecie/tyle książki.

Nie mam pojęcia w jakiej kolejności będę dodawała swoje notki, lecz już teraz mogę Was zapewnić, że na pierwszy ogień idzie Charlie autorstwa Stephena Chbosky'ego.Charlie Stephen Chbosky

Książka ma formę listów pisanych do nieznanego przyjaciela przez nastolatka imieniem Charlie, nieśmiałego i wycofanego, choć niezwykle inteligentnego i wrażliwego ucznia pierwszej klasy liceum w Pittsburgu. Chłopak pisze o swoich pierwszych miłosnych doświadczeniach, relacjach w rodzinie, narkotykach i akceptacji.

Kolejne książki, które ostatnio wpadły mi w ręce to;Gra o szczęście Sally Wentworth

 Najpierw burzliwe kłótnie, potem namiętne pocałunki... Davina, fizykoterapeuta w klubie piłkarskim i Max, członek jego zarządu, zrozumieli, że wzajemna fascynacja jest silniejsza niż niechęć i urazy. Jednak każde z nich inaczej traktuje ten romans. Dla niej jest to gra o szczęście, chce wyjść za mąż, a rola kochanki zupełnie jej nie odpowiada. On zaś ani myśli się żenić.


Sztuka pocałunku William Cane

Moc małego pocałunku sprawi, że rozkochasz w sobie upatrzoną ofiarę, zapewni Tobie i drugiej osobie niebiańską przyjemność. Może stać się pierwszym krokiem do czegoś więcej. Potrafisz to zrobić. A Ty całuj mnie, to taka piękna gra ~ Paweł Kukiz Pocałunki. Te ulotne chwile przyjemności; czy działają według jakichś zasad? Czy można nauczyć się tej radosnej sztuki z książki? Jeszcze jak!Diament Jan Paweł Krasnodębski

Nowa powieść J.P. Krasnodębskiego jest przeznaczona przede wszystkim dla młodego odbiorcy. Jej bohater to licealista, szesnastolatek, Damian Diament, chłopak o skomplikowanej osobowości, niezwykłej wrażliwości i wyobraźni. Ma kłopoty z sobą, nie umie się odnaleźć w otaczającej go rzeczywistości, przeżywa rozmaite lęki, osaczają go fobie, dręczą obsesyjne myśli i wyobrażenia o czymś strasznym, nieodwracalnym. Cierpienia psychiczne chłopca stara się uleczyć psycholog-psychiatra, jednak jego starania okazują się bezskuteczne. Damian chwilowo próbuje szukać ukojenia w filozofii buddyjskiej, Zen, opanować techniki Tai Chi. Zachęcony przez kolegę nieoczekiwanie odnajduje się w wirtualnym „Twoim Świecie” i „Twojej wyobraźni”. Pochłaniają go gry komputerowe War of Warcraft, w których wreszcie może być panem samego siebie. Zatapia się w cyberprzestrzeni, rozmawia z wirtualnymi stworami, buduje wirtualne podziemne schronisko, które nazywa Schroniskiem Park. Świat wirtualny jest jednak niebezpieczny: jeden z kolegów Damiana po wielu godzinach gier komputerowych dostaje padaczki i jest sparaliżowany. Damian również mdleje z wyczerpania, trafia do szpitala psychiatrycznego, ale dzięki pomocy dziewczyny próbuje wrócić do świata rzeczywistego.


Czytaliście którąś z powyższych pozycji?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz