piątek, 28 grudnia 2012

Darynda Jones - Pierwszy grób po prawej


Pierwszy grób po prawej autorstwa Daryndy Jones jest debiutancką powieścią amerykańskiej pisarki, rozpoczynającą cykl książek o Charley Davidson, z gatunku urban fantasy.

Bohaterka, jako prywatnej detektyw i kostucha, widzi zmarłych, którzy nie przeszli na drugą stronę.

W pierwszej części serii razem z nią tropimy zabójcę trzech prawników, a także obserwujemy ciąg niefortunnych zdarzeń, które przybliżają Charley do tajemniczego nieznajomego. Młoda detektyw, chcąc odkryć tożsamość mężczyzny z jej erotycznych fantazji, musi na nowo otworzyć zabliźnione rany, przemóc strach, odnaleźć siostrę Reyesa oraz.. uporać się z nachalnym współpracownikiem. Kobieta wielokrotnie ociera się o śmierć, co jednak nie zniechęca jej do dalszego śledztwa.

Wyjątkowość cyklu polega na połączeniu dynamicznej akcji z wątkami kryminalnymi oraz wpleceniu między nie inteligencji, humoru oraz zmysłowej erotyki. Książka trzyma w napięciu już od pierwszego akapitu, a z każdą stroną i nową postacią wciągamy się głębiej w miłosną opowieść o kostusze i piekielnym pomiocie.

Książka zbierała pozytywne opinie już od samego początku, zarówno na łamach wielkich czasopism ( ,New York Times', ,Library Journal', 'RT Book Review Magazine'), jak i od znanych każdemu pisarzy, np. Geny Showalter, J.R. Ward czy Kresley Cole.


 OCENA: 6/6


 OPINIE CZASOPISM I ZNANYCH PISARZY:

"Pierwszy grób po prawej to książka inteligentna, błyskotliwa i niesamowicie zabawna. Brać się za czytanie." ~ NYT

"Jones zręcznie kreśli świat przedstawiony i buduje pełną akcji intrygę. No i bądźmy szczerzy - seks też jest całkiem ostry." ~ "Library Journal"

"Najlepszy debiut ostatnich lat! Przezabawny i wzruszający, seksowny i pełen niespodzianek.." ~ J.R. Ward

"Powieść Pierwszy grób po prawej jest dowcipna, mroczna, ekscytująca i bardzo, bardzo seksowna." ~ Gena Showalter

Nowa adminka :)

Hej, jestem Ana, będę nową adminką tego bloga.

Postaram się tutaj niczego nie zepsuć, jednocześnie zgobywając kolejnych czytelników. Aktualnie przechodzę okres próbny, wcześniej nie prowadziłam bloga z recenzjami, a mój prywatny jest nieco w innym stylu.

Swoje recenzje będę dodawała w nieco innym stylu niż współtwórczyni bloga, lecz mam nadzieję, iż będą równie ciekawe :)

Za kilka chwil dodam swoją pierwszą recenzję, a tym czasem..

Proszę o cierpliwość i nie hejtowanie :P