niedziela, 8 lipca 2012

Franziska Gehm - Siostry wampirki. Przyjaciółki na krew i życie

FABUŁA: Daka i Sylwania przeprowadzają się razem z rodzicami do "nowej ojczyzny". W Transylwanii, skąd przyjechały, mogły latać po okolicy, spać w dzień, a w nocy chodzić do  szkoły, bo była to miejscowość, gdzie mieszkały same wampiry. Siostry bliźniaczki są półwampirkami, gdyż ich mama jest człowiekiem.
Rodzina Tepesów wzbudza dziwne przeczucia u sąsiada, który miał niemiłe wspomnienia z wampirami.Choć wszyscy mu mówią, że one nie istnieją, to on wie, że to przez wampiry jego mama jest w takim stanie psychicznym jakim jest.
Pierwszy dzień w szkole jest dla dziewczyn masakrą. Nie mogą sobie znaleźć przyjaciółki, a jedyną dziewczyną, która mogłaby chcieć się z nimi zaprzyjaźnić jest Helenka, z którą mają dziwne przygody i nie mówią jej kim są. Siostry też mają problemy z miejską komunikacją, bo większości rzeczy nie było w Transylwanii, więc nie wiedzą jak one służą.
MOJE BLABLANIE: Na książce powinien być napisany przedział wiekowy. Książka maksymalnie dla 12latków, chyba że ktoś lubi takie książki. Jak dla mnie była dziecinna, więc tylko czekałam na koniec. Nie bardzo mnie wciągnęła. Autorka wymyśliła świat, w który ja nie potrafiłam wejść. Tak więc po kolejną część nie sięgnę.
OCENA: 2/6

Wróciłam od babci, ale nie wiem na jak długo. Recenzja troche chaotyczna za co przepraszam, to chyba przez ten upał. ;)