środa, 15 maja 2013

Cytaty miesiąca ;]

No cóż, chyba przywykliście, moi kochani, do tego, że cytaty dodawane przeze mnie są ze sporym.. poślizgiem.

Wybaczcie mi, lecz mam na głowie wiele spraw, a (niestety) brakuje mi czasu na blogi.. Na swoim też ledwo mam jak popracować, mam nadzieję, że w końcu się to zmieni. Niestety, na Książki Świata od samego początku nie mam tak naprawdę chwili.. Ale tymczasowo nie planuję odejść, więc z moją niepunktualnością, drodzy czytelnicy, musicie się jeszcze troszkę pomęczyć ;]

Kwietniowe cytaty (wiem, przecież już maj..) będą opierały się na tym wszystkim, co do tej pory przeczytałam, a co wywarło na mnie największe wrażenie.

Dawniej nie stanowiło to dla mnie problemu, ale to było, zanim dowiedziałem się, jak to jest, gdy ma się przyjaciela. Czasami o wiele łatwiej jest, kiedy się o czymś nie wie.

Stephen Chbosky 'Charlie'

Każdy samotnik, choćby się zaklinał, że tak nie jest, pozostaje samotny nie dlatego, że lubi, ale dlatego, że próbował stać się częścią świata, ale nie mógł, bo doznawał ciągłych rozczarowań ze strony ludzi.

Jodi Picoult 'Bez mojej zgody'

Nigdy już w oczach swoich koleżanek nie będzie tą samą godną zazdrości dziewczyną. Zrobiła trudną, niebezpieczną rzecz: zerwała maskę i pokazała światu swoją prawdziwą twarz.

Stephen King 'Carrie'

Szansę dostaje się tylko w określonym czasie. Skrzyżowanie dróg, i tak dalej. Podejmujesz decyzję i skręcasz w lewo. Podejmujesz inną, skręcasz w prawo i trafiasz zupełnie gdzie indziej.

Simon Beckett 'Chemia śmierci'

Du­ma zaw­sze jest pod­sta­wowym grzechem [...]. Wie­rzy­my, że by­liśmy świad­ka­mi cudów. Wie­rzy­my, że pot­ra­fimy czy­nić cu­da. Za­pomi­namy, że nic nie wiemy. Za­pomi­namy, że może nie ma nic, co mog­li­byśmy odkryć.

Anne Rice 'Merrick'

Teraz trzeba się skupić tylko na jednym. Na tym, do czego się urodziłem.

Ernest Hemingway 'Stary człowiek i morze'

Czasami się zastanawiam, czy przypadkiem coś jest ze mną nie tak. Być może za dużo czasu spędzam w towarzystwie moich bohaterów literackich i, co za tym idzie, moje ideały i oczekiwania są zdecydowanie zbyt wysokie.


Erika Leonard '50 twarzy Greya'

Bo nigdy tak naprawdę nie będziemy w stanie zrozumieć drugiego człowieka. Możemy jedynie próbować, szukając po omacku drogi przez tunele, starając się oświetlić je pochodnią.

Lauren Oliver 'Pandemonium'

Nie potrafię być pokorny. Wszystko jest mi wrogiem. Walczę ze wszystkimi wokół. Ręce mam zawsze zaciśnięte w pięści. Nigdy nie miałam przyjaciela ani wroga.

Jennifer Clement 'Trucizną mnie uwodzisz'

Jak powstaje obraz. Zacznij od pustej płaszczyzny. Nie musi to być papier ani płótno, ale jeśli chodzi o kolor, to moim zdaniem powinien być biały. Mówimy „biały", bo trzeba go jakoś nazwać, ale jego prawdziwe imię brzmi: nicość. Czerń to brak światła, biel natomiast - to brak wspomnień, barwa pustej pamięci.

Stephen King 'Ręka mistrza'