sobota, 14 kwietnia 2012

Cecylia von Ziegesar - Plotkara Początek - jak to się zaczęło

Jest to 12. tom słynnej serii "Plotkary". Ukazuje ona wydarzenia, które są tak jakby dokończeniem początku historii. Dowiadujemy się co powodowało niektórymi bohaterami, że później wylądowali tam gdzie wylądowali, a gdzie wylądowali dowiem się gdy zacznę czytać od początku, a nie od końca. To znaczy Serena wyląduje jednak w internacie czego dowiedziałam się czytając streszczenie 1. tomu, no ale dobrze przejdę do recenzji.
Poznajemy Blair, Serenę i Nate - trójkę nierozłączonych, bogatych, rozpieszczonych, piętnastoletnich, zboczonych itd. bohaterów. Oszukują się nawzajem. Nie potrafią powiedzieć sobie prawdy, bo druga osoba nie jest na to przygotowana, bo ma w domu kłopoty etc. W końcu dochodzi do tego, że obie dziewczyny zakochują się w Nathanielu, a on sam nie wie co czuje do nich. Zapomniałam dodać, że są niedojrzali emocjonalnie. Ale, ale w książce nie występują tylko oni. Jest też Dan z swoją siostrą Jenną, która martwi się, że nie ma piersi (ma tylko 12lat). Tu ukazuje się płytkość tych bohaterów. Dan jest zakochany w Serenie, a Vanessa - dziewczyna, która przeprowadziła się do siostry i ogoliła swoje piękne, długie włosy zakochana jest w Danie. Pokręcone. Jest także Chuck - bogaty dziedzic ogromnej fortuny i hoteli, lepi się do każdej dziewczyny. Ich codzienne życie i wpadki opisuje tajemnicza Plotkara na swojej stronie.Ten tom opowiada o tym jak Serena jednak wylądowała w internacie, choć nie jest to powiedziane wprost, a Blair po długich staraniach, w końcu wylądowała w łóżku z Natem.
W niektórych momentach autorka przesadza z pikanterią scen. Bo nie wiem jak na Upper East Side, ale co najmniej u mnie, żaden piętnastolatek ani piętnastolatka, nago nie pływa w jacuzzi razem ze znajomymi na imprezie.
Serial jest bardzo podobny do książki i według mnie (serial) lepszy. Książka jest na leniwe popołudnie lub wieczór, kiedy chcemy się odciąć od świata z jakąś książką, która opowiada o "rozpieszczonych bachorach" z Upper East Side. :)
Ocena: 3/6

P.S. Przepraszam za moją chaotyczną recenzje, ale dawno ich nie pisałam i też jestem trochę zmęczona dzisiejszym dniem. Następna recenzja będzie mnie chaotyczna. :)
Nie przedstawiłam się za to też przepraszam. Miałam kiedyś blog kraina-pisarstwa, ale go usunęłam. Teraz piszę tutaj, nie wiem jak długo, ale myślę, że gdy blog prowadzi więcej niż jedna osoba, to ta druga osoba dodaje mu sił do pisania i takiej pozytywnej energii.