sobota, 30 czerwca 2012

Marta Fox - Cafè Plotka

FABUŁA: Aleksandra - główna bohaterka jest inna jak jej rówieśnicy. Dużo czyta i nie relacjonuje każdego spotkania z chłopakiem przed klasą, bo prawde mówiąc nie spotyka się z nimi za często.
Ola za dwa tygodnie będzie obchodzić swoje 18. urodziny. Impreze urządza inaczej niż jej rówieśnicy. Zaprasza klase na spektakl do teatru, a po występie napiją się szampana. Jednak na te dwa tygodnie przed imprezą kłóci się z swoim chłopakiem, jeśli można go tak nazwać i teraz nie ma osoby towarzyszącej na swoją imprezę. Pomysł podsuwa jej mama, aby dała ogłoszenie. Ola otrzymuje kilkanaście odpowiedzi z czego selekcjonuje i wybiera swoją osobe towarzyszącą - Aleksandra. Tymczasem przyszłą solenizantka otrzymuje dziwne smsy, które zaostrzają się po przyjęciu w teatrze. Co z tego wyniknie?
MOJE BLABLANIE: Książka została wydana w bieżącym roku, więc można znaleźć kilka porównań chłopców do aktorów (Marcin Dorociński, Philippe Tłokiński). Szybko ją przeczytałam i nie chciała kończyć. Wciągnęła mnie i z chęcią sięgnę po kolejne książki Marty Fox.
OCENA: 5/6