sobota, 29 grudnia 2012

Lili St. Crow - Inne Anioły


Inne Anioły jest moim zdaniem jedną z lepszych serii pani Crow. Autorka opisuje w niej losy szesnastoletniej Dru Anderson. Nastolatka jest córką łowcy demonów, który podczas jednej z akcji znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Roztrzęsiona dziewczyna wini siebie za jego śmierć, którą ujrzała we śnie. Wkrótce ojciec odwiedza ją pod postacią zombie; sytuacja zmusza Dru do zlikwidowania nieumarłego.
 Od zawsze samotna teraz nie wie co ze sobą zrobić. Bez przyjaciół czy rodziny rozpoczyna prywatne śledztwo, próbując znaleźć winnego śmierci ojca i rozpadu jej rodziny. Musi zaufać swoim przeczuciom oraz oraz dwóm tajemniczym chłopcom, razem z którymi została uwięziona w koszmarnej pułapce..

Inne Anioły to piękna opowieść o poszukiwaniu własnego 'ja', nieodwzajemnionej miłości, zagrożeniu, niepewnej przyszłości i przebaczeniu.

Historia na pozór przeciętnej dziewczyny z pewnością pozostawi w niejednej i niejednym z nas pewien niedosyt i swego rodzaju.. mentalną dziurę.

Mimo wszystko muszę jednak poruszyć pewien temat; w niektórych momentach książka staje się.. żenująca. Przykładowo podczas walki z wilkami główna bohaterka myśli o tym, jak bardzo pragnie skorzystać z toalety..

W niejednym rozdziale powieści możemy stwierdzić, iż autorka straciła wątek; bohaterka 'zamyśla się' w najbardziej ekscytującym momencie, a akcja ciągnie się nieprzyjemnie aż do następnego działu.

Innym razem czytamy o wywodach Dru; o jej cierpieniu, osamotnieniu, opuszczeniu..

Szczególnie drażniące dla każdego fanatyka dobrej lektury mogą być powtórzenia i przewidywalność następnych ruchów opisywanych postaci.

Lili St. Crow jest amerykańską twórczynią, słynącą z romansów paranormalnych, w których za każdym razem i w każdej książce znajdziemy wypełnione grozą, akcją i niebezpieczeństwem powieści.

Inne Anioły umożliwiły jej wkroczenie do czołówki autorek paranormalnych romantycznych opowieści o dziewczynach, które wielkimi krokami wkraczają w dorosłość.

Prawa autorskie do tej wyjątkowej serii uzyskało 12 krajów.


OCENA: 4/6


OPINIE POLSKICH CZYTELNICZEK:

"Lili St. Crow napisała, nie przesłodzoną miłością jak Zmierzch, powieść o dorastającej dziewczynie zmagającej się z nietypowymi problemami."

"Książka jest naprawdę ciekawa i zaskakująca."

"Książka ma to coś, przez co czytałam ją jednym tchem i nie mogłam się od niej oderwać. Cały czas coś się dzieje. Nie mogę doczekać się następnej części."

"Polecam książkę, według mnie jest świetna. Pełna grozy i namiętności jednocześnie."

10 komentarzy:

 1. na jakiej podstawie wybierasz książki, czytasz wcześniej recenzje czy w ciemno?

  Szczęśliwego Nowego Roku! ♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hm, wstyd się przyznać ale.. właśnie w ciemno. I najczęściej po okładce ^^ Czasem jest tak, że w jednym miesiącu wybieram te z najbrzydszą lub najzwyklejszą okładką, a następnym razem zaczynam poszukiwania najbarwniejszych, najciekawiej prezentujących się egzemplarzy.

   Po niewiele książek, które czytałam, sięgałam za radą znajomych. W moim stylu jest wejście do biblioteki/księgarni i wzięcie pierwszej 'historii', jaka wpadnie mi w ręce. Czasem trafi się naprawdę ciekawa zdobycz :)

   Polecam Tobie to samo i życzę szampańskiego sylwestra :)

   Usuń
 2. Ciekawa... Może się skuszę jak będę miała okazję

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie się w ogóle ta książka nie podobała. Nudna, przewidywalna akcja, infantylna bohaterka i brak warsztatu językowego.
  Wszystkiego dobrego w nadchodzącym roku!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Scarlett. Tak, szukając jakichkolwiek opinii na temat tego cyklu znalazłam wiele negatywnych, lecz ich nie dodałam, mój błąd. Nadrobię to przy najbliższej okazji, a tym czasem dzięki za opinię i zwrócenie mojej uwagi na dość ważną kwestię, którą jest pisanie obiektywnych recenzji :)

   Usuń
 4. Nie słyszałam o tej serii, poszukam w bibliotece, zapowiada się intrygująca powieść :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny blog. Zapraszam do mnie ;d
  Obserwuję.

  OdpowiedzUsuń