piątek, 17 sierpnia 2012

L.J.Smith - Świat Nocy 1: Dotyk wampira. Córki nocy. Zaklinaczka

FABUŁA: Wszystkie trzy części opowiadają o "nielegalnej" miłości.
W Świecie Nocy jego "uczestnicy" (wampiry, czarownice, wilkołaki, zmiennokształtni itp.) mają tylko dwie zasady: nie mogą się zakochać w człowieku oraz nie mogą powiedzieć ludziom o świecie. W wszystkich książkach ta zasada została złamana.
W pierwszej części poznajemy Poppy, która dowiaduje się, że jest chora na nieuleczalny nowotwór. Z pomocą przychodzi jej przyjaciel Jeremy (w którym jest zakochana) , który jest wampirem.
W drugiej części na główny plan wychodzi egoistyczny kuzyn Jeremiego, którego poznaliśmy w poprzedniej części- Ash i jego trzy siostry, które uciekły z wyspy. Jednak w miejscowości do której przybyły dziewczyny dzieje się coś niepokojącego. Ktoś zabił ich ciotke i ich śledzi. Do tego dochodzi dwójka nastolatków z sąsiedztwa. Jak to się zakończy?
Trzecia część to opowieść o dwóch kuzynkach, z którymi spotkałyśmy się w pierwszej części. Mowa o Blaise i Thei. Obie dziewczyny są czarownicami i są ze sobą silnie związane. Przenoszą się do babci, bo wyrzucili je z poprzedniej szkoły jak z każdej. Jednak teraz coś się zmieni, bo ktoś tu łamie zasady...
MOJE BLABLANIE: Każda z książek opowiada o niebezpiecznej miłości. Jej bohaterowie mogą zginąć, jeśli ludzie z wewnątrz się dowiedzą o złamanych zasada, a wtedy zginą wszyscy, którzy wiedzą o Świcie Nocy oraz osoba, która się wygadała. Pomimo, że każda książka ma w fabule złamanie zasad dla swojej miłości, to każda ma inne zakończenie. Miło zaskoczyły mnie zakończenia, bo nie wszędzie był happy end. Wiele ciekawych wydarzeń.
OCENA: -6/6

Jade dziś do babci. Znów. Możliwe, że pojawi się jakaś recenzja, ale nic nie obiecuje ;).

2 komentarze:

  1. Wszystko fajnie pięknie, ale czego wampirrrr ! grr :/

    OdpowiedzUsuń
  2. Przeczytałam wszystkie trzy części i jestem zachwycona. ;))

    OdpowiedzUsuń